Nasza oferta

18 Spotkanie Partnerów handlowych

Bezprzewodowe technologie w sterowaniu były tematem przewodnim spotkania Partnerów naszej firmy, które odbyło się już 18 raz. Tym razem gościliśmy w hotelu „Remes” w Opalenicy – który słynie nie tylko z doskonałej bazy hotelowej i konferencyjnej, połączonej ze spa i znakomitą kuchnią, ale jest także znaną i cenioną w Europie bazą sportowo-treningową.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe - na terenie hotelu znajduje się m. in. 8 pełnowymiarowych boisk (108 m x 68 m) o profesjonalnej trawiastej nawierzchni do piłki nożnej i rugby, na których trenują znane światowe kluby, na 3 z nich zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy kompletne automatyczne systemy nawadniania. Naszą współpracę w zakresie modernizacji i rozbudowy systemów nawadniania będziemy kontynuować w sezonie 2018.

 

Obok tematów technicznych, jak zawsze znalazło się miejsce na rośliny, w tym roku zapachniało lawendą, a to za sprawą gości specjalnych – Moniki i Mikołaja Dybów, którzy opowiedzieli o ciekawych odmianach, tajnikach uprawy i pielęgnacji, polecili lawendę do ogrodów i na tereny miejskie.

Z lawendowych pól przenieśliśmy się w nieco bardziej odległe zakątki świata podziwiając najpiękniejsze jeziora, przedstawione przez Prof. Tadeusza Baranowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Profesor Baranowski zabrał uczestników naszego spotkania na wirtualną wyprawę nad Bajkał, Titicaca oraz Jezioro Inle.

Kolejnym omówionym zagadnieniem była ewapotranspiracja, przedstawiciel naszego zespołu – dr. Robert Wójcik, przybliżył gościom samo pojęcie ewapotranspiracji oraz wskazał jej praktyczne zastosowanie w programowaniu nawadniania i racjonalizacji zużycia wody, która jest coraz cenniejszym zasobem.

Ewapotranspiracja rozpoczęła blok dotyczący nawadniania oraz wyposażenia oczek wodnych i fontann. Rafał Majerowicz z firmy Tanake kompleksowo zaprezentował ideę sterowania nawadnianiem w technologii WiFi z wykorzystaniem modułu Rain Bird LNK WiFi oraz sterowników firmy Rain Bird, umożliwiających monitorowanie nawadniania, obsługę i wprowadzanie korekt z dowolnego miejsca, za pomocą intuicyjnej i przyjaznej w obsłudze aplikacji na telefon lub tablet. Dla uczestników przygotowane zostało stanowisko testowe, na którym można było przetestować wyżej wymienione urządzenia na własnym smartfonie.

Idea łączności bezprzewodowej znalazła także zastosowanie w sterowaniu ogrodową fontanną, wyposażeniem oczka wodnego, oświetleniem wody i ogrodu na bazie urządzeń firmy Oase – ten temat obrazowo przedstawił Dawid Bartkowiak.

Mocnym punktem programu i tym razem były wystąpienia firm partnerskich, prezentujących najciekawsze przedsięwzięcia roku 2017. Swoje realizacje zaprezentowali:
- Michał Bobowicz „BiK Ogrody Sernice”,
- Krzysztof Roszak „Zielony Ogród”,
- Grzegorz Bykowski „Akant”.

 

Część konferencyjna zakończyła się podsumowaniem sezonu 2017 oraz przypomnieniem zasad współpracy w roku 2018. Po części merytorycznej przyszedł czas na luźniejsze rozmowy w mniej formalnej atmosferze przy wspólnej kolacji.