Nasza oferta

Dni Ogrodnika 2012

XIV Dni Ogrodnika – największe specjalistyczne, ogrodnicze targi w  Polsce!

W dniach 8-9 września w Gołuchowie, na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, odbyły się po raz czternasty międzynarodowe targi branży ogrodniczej – Dni Ogrodnika, podczas których zaprezentowano najnowsze technologie i środki produkcji dla ogrodnictwa.

Impreza zgromadziła ponad 220 wystawców z kraju i zagranicy. Bogata oferta wystawiennicza obejmowała nowe odmiany warzyw i roślin ozdobnych uprawianych w gruncie i pod osłonami, nawozy, stymulator wzrostu, środki ochrony roślin w tym biologiczne, podłoża do upraw, nowoczesne maszyny i urządzenia techniczne, wyposażenia przechowalni i chłodni, opakowania, systemy nawadniania, fertygacji i sterowania klimatem, doświetlania. Prezentowano również automatykę szklarniową, konstrukcje, zasłony, szkło, folie, urządzenia ciepłownicze, włókniny oraz wiele innych.

Wystawie towarzyszyły konsultacje prowadzone przez przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Uczestnicy mogli również skorzystać z porad prawnych oraz zasięgnąć informacji w punktach agencji rządowych np: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, ARR, IOR-PIB, KRUS, PIORiN, WODR.

Na dziedzińcu Zamku Czartoryskich w Gołuchowie odbyła się również uroczysta gala finałowa VI edycji konkursu "WZOROWY OGRODNIK".

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć naszej firmy. W tym roku ekspozycja obejmowała produkty skierowane do producentów ogrodniczych, ale również do miłośników ogrodów.

W części producenckiej zaprezentowaliśmy nowości w naszej ofercie - urządzenia hiszpańskiej firmy INTA:
- mieszalnik nawozowy ALLMIX,
- komputery klimatyczne CDC oraz nieco prostszą wersję – Clima 16,
- pompę powietrzną do mieszania roztworów w zbiornikach nawozowych,
- tacę przelewową.

Ponadto na stoisku można było obejrzeć komputerowy mieszalnik nawozowy Scangrow M20 wraz
z oprogramowaniem
, komputer klimatyczny Clima 500 firmy Hortimax wraz z oprogramowaniem Synopta 2 i stacją meteo, podwieszane ramię zraszające do produkcji szklarniowej Rathmakers oraz inne urządzenia do nawadniania i sterowania nawadnianiem.

Szczególną uwagę zwiedzających przyciągał system do płukania instalacji, będący odpowiedzią na coraz częściej pojawiający się problem zanieczyszczeń w instalacjach nawadniających.

Ważną część ekspozycji stanowiły podłoża z wełny kamiennej do upraw ogrodniczych firmy GRODAN, obejmujące zarówno produkty do propagacji, jak i do uprawy warzyw i kwiatów.

W części zewnętrznej ekspozycji na specjalnie zaaranżowanym trawniku można było obserwować pracę systemu nawadniania, a w szczególności zraszaczy wynurzalnych Rain Bird.

Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko, a te osoby, którym nie udało się dotrzeć na Dni Ogrodnika, zapraszamy do obejrzenia relacji foto.