Nasza oferta

Gardenia 2013

Gardenia 2013 – zielona wyspa biznesu.

W ostatni weekend lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się po raz kolejny Targi Gardenia. Siódma edycja imprezy zgromadziła ponad 600 wystawców, blisko 30 000 zwiedzających, w gronie których aż 8300 stanowili profesjonaliści z branży ogrodniczej. Prezentowano  materiał szkółkarski, rośliny doniczkowe, urządzenia i produkty niezbędne do uprawy i pielęgnacji roślin, sprzęt, narzędzia, akcesoria ogrodnicze.

Nawiązując do hasła przewodniego tegorocznej Gardenii, nasza firma stworzyła kolorową wyspę, przedstawiającą bogatą gamę urządzeń do nawadniania, fertygacji i sterowania tymi procesami. Stoisko podzielone zostało na 3 strefy tematyczne, skierowane do różnych grup odbiorców.

gardenia 2013

Część niebieska dotyczyła nawadniania ogrodów i terenów zieleni, obejmowała również kompleksową ofertę produktów do oczek wodnych. Pomimo zimowej aury za oknem na stoisku zapanowała wiosna, a to za sprawą zielonego „skweru” z radośnie szumiącą wodą. Na specjalnie zaaranżowanym trawniku można było obserwować pracę automatycznego systemu nawadniania, a w szczególności zraszaczy wynurzalnych Rain Bird. W dwóch „oczkach wodnych” umieszczone zostały, podświetlone na kolorowo, fontanny Oase, które cieszyły oko tryskającą wodą. Na stoisku obejrzeć można było również te elementy systemu nawadniania, które na co dzień ukryte są przed okiem użytkownika, czyli: rury, złączki, elektrozawory, filtry, regulatory ciśnienia, linie kroplujące, sterowniki, urządzenia pomiarowe – czujniki deszczu, czujniki wilgotności podłoża. Miłośnicy stawów ogrodowych i oczek wodnych znaleźli w strefie niebieskiej produkty i urządzenia umożliwiające budowę wymarzonego oczka wodnego oraz właściwie jego utrzymanie.

Strefa czerwona ilustrowała zagadnienia związane z zarządzaniem wodą w centrach ogrodniczych, począwszy od gromadzenia wody deszczowej (zbiorniki z blachy falistej Genap), poprzez systemy uzdatniania i filtracji (filtry żwirowe Yamit), pompownie Grundfos, urządzenia do fertygacji – czyli płynnego nawożenia (komputerowy mieszalnik nawozowy SG-M20 firmy Scangrow oraz mieszalnik AllMix firmy Inta) instalacje do nawadniania różnego rodzaju ekspozycji, aż do komputerów zarządzających całością procesów. Na stoisku znajdował się autentyczny stół uprawowy, na przykładzie którego można było obserwować jak wygląda praca systemu nawadniania stołach zalewowych.

Największą cześć wyspy Adviser stanowiła część zielona, prezentująca ofertę dla produkcji szkółkarskiej, ze szczególnym podkreśleniem ramion zraszających Rathmakers, zarówno do produkcji polowej, jak szklarniowej. Oba typy ramion zaprezentowane zostały w formie zminiaturyzowanych modeli, w pełni jednak odpowiadających swoją konstrukcją i wyposażeniem większym „braciom”. Specjalna konstrukcja umożliwiła pokazanie ramienia podwieszanego podczas pracy, dzięki czemu goście targowi mogli przyjrzeć się nie tylko budowie ramienia, ale również zapoznać się z możliwościami pracy i sterowania urządzeniem.
Nad przyjaznym klimatem w strefie zielonej czuwał system zamgławiania wysokociśnieniowego Idrotech, zapewniając odpowiednią wilgotność powierza i orzeźwiając zwiedzających delikatną, niemoczącą mgiełką.

W strefie zielonej swoją premierę miał również najnowszy komputer nawodnieniowy firmy Hortimax CX300 ze znanej i cenionej linii komputerów nawodnieniowych Aqua.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko, a te osoby, którym nie udało się dotrzeć na Gardenię, zapraszamy do obejrzenia relacji foto. 

Adviser - Gardenia 2013