Nasza oferta

Od projektu do realizacji - szkółka w nadlesnictwie Suwałki

Otwarcie szkółki kontenerowej w Nadleśnictwie Suwałki.

Miło nam poinformować, że 10 lipca odbyło się otwarcie szkółki kontenerowej w Nadleśnictwie Suwałki. Duże i odważne przedsięwzięcie obejmowało stworzenie nowoczesnej szkółki leśnej od podstaw. Współautorem projektu jest firma Adviser, nasza pracownia projektowa opracowywała rozwiązania techniczne w zakresie gospodarowania wodą, systemów nawadniania, nawożenia, komputerowego sterowania. W ramach zadania pod nazwą: „Instalacje nawadniania i odwadniania w szkółce kontenerowej w Suwałkach” zaprojektowaliśmy zbiorniki-rezerwuary wody, ramiona deszczujące w 6 tunelach oraz na  5 kwaterach polowych, wyposażenie studni głębinowej, wyposażenie technologiczne pompowni wraz z filtracją, a także przepompownię wód deszczowych i system drenażu.

Zakres wykonanych przez nas prac projektowych objął również linię do wysiewu nasion opartą na urządzeniach BCC.

Nadleśnictwo suwałki

Produkcja sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w szkółce rozpoczęła się w marcu 2014, w pierwszej kolejności rozpoczęto produkcję sadzonek świerka. Szkółka funkcjonuje w systemie dwuzmianowym, a podczas jednej zmiany można obsiać ok.125 tys. sztuk pojedynczych cel w kasecie V-120 (Św 1/0K).

W uroczystości otwarcia wzięło udział wielu leśników, liczni goście - przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, delegacje leśników z Litwy i Białorusi, przedstawiciele instytucji współpracujących oraz zaangażowanych w realizację budowy szkółki.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej foto relacji.