Nasza oferta

Szkółkarstwo - Perspektywy Rozwoju

 „SZKÓŁKARSTWO - PERSPEKTYWY ROZWOJU”

To hasło przewodnie niezwykłego wydarzenia zorganizowanego przez Związek Szkółkarzy Polskich z okazji dwudziestolecia swojej działalności. Konferencja odbędzie się w dniach  17 – 18 listopada 2012r., a wśród prelegentów wystąpią największe europejskie autorytety w dziedzinie produkcji szkółkarskiej, przekazując uczestnikom praktyczne rozwiązania i nowości w zakresie stosowanych technologii, a także informacje dotyczące kierunków rozwoju oraz tendencji w marketingu.

Konferencja stanie się również doskonałym miejscem do spotkania przedstawicieli branży, właścicieli i pracowników szkółek, firm obsługujących produkcję szkółkarską oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

Firma ADVISER przygotowała dla Państwa specjalne stoisko konsultacyjne, na którym będziemy do Państwa dyspozycji przez cały czas trwania konferencji.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu oraz do spotkania z przedstawicielami naszej firmy.


Międzynarodowa Konferencja „Szkółkarstwo – perspektywy rozwoju”

17 – 18 listopada, Centrum Kongresowe Mazurkas
ul. Poznańska 177, Ożarów Mazowiecki k. Warszawy

konferencja-szkolkarska  

Materiały do pobrania:

Program konferencji
Wykładowcy - info
Formularz zgłoszeniowy

Wszystkie materiały dostępne są na stronie Związku Szkółkarzy Polskich.

Na konferencji wystąpią:

John Adlam (Wielka Brytania) - Od 1985 r. prowadzi firmę doradczą - Dove Associates (www.dovebugs.co.uk) specjalizującą się w zakresie uprawy, technologii oraz zarządzania w szkółkach. Z jej pomocy korzysta ponad 50% brytyjskich szkółek. Był prezesem IPPS* i członkiem zarządu HTA** zrzeszającego 80% producentów roślin ozdobnych (w tym drzew i krzewów) w Wielkiej Brytanii.

David Brown (Wielka Brytania) - Sekretarz generalny ENA***, od 2004 r. doradca do spraw strategicznych w HTA. Był głównym doradcą do spraw ogrodnictwa w Krajowym Związku Rolników (National Farmers Union).

Alicja Cecot (Polska) - Twórca i wieloletni redaktor naczelny magazynu "Szkółkarstwo" (1993-2011 r.). Autor licznych artykułów i prezentacji z zakresu szkółkarstwa w kraju i zagranicą. Obecnie niezależny dziennikarz współpracujący z polską i europejską prasą branżową.

Hanna Grzeszczak-Nowak (Polska) - Pracownik Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1988 r. kieruje Arboretum w Wojsławicach, które wraz z zespołem, odbudowała i znacznie rozszerzyła, tworząc wiele bogatych kolekcji roślin oraz fantastycznych przykładów ich stosowania. Wybitny wykładowca i znawca roślin ogrodowych.

Marco Hoffman (Holandia) - Pracuje w PPO****, zajmując się badaniami nad asortymentem drzew, krzewów, pnączy i bylin. Autor ostatnich wydań "Listy Nazw Roślin Drzewiastych" (List of Names of Woody Plants), redaktor naczelny rocznika "Dendroflora". Znany w całej Europie ekspert, wykładowca i autor licznych publikacji.

Bogusław Juszczyk (Polska) - Współwłaściciel firmy informatycznej "Perspekt" z Bielska-Białej. Od 1990 r. pracuje na oprogramowaniu firmy Insert (Subiekt) poszerzając ofertę o inne oprogramowania. Na ich bazie przygotowuje i wdraża rozwiązania informatyczne uwzględniające specyfikę firmy.

dr Heinrich Lösing (Niemcy) - Od 1987 r. szef doradców szkółkarskich w rejonie Pinneberga. Praktykował w szkółkach w Niemczech, Holandii, Japonii, USA, Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w ochronie roślin i mechanizacji szkółkarstwa. Co 5 lat organizuje Targi Techniki Szkółkarskiej k. Hamburga. Aktywny członek IPPS*.

prof. Gabriel Łabanowski (Polska) - Pracuje w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach i od kilkunastu lat naukowo i praktycznie zajmuje się ochroną szkółek przed szkodnikami. Pionier badań i najlepszy ekspert w tej dziedzinie w Polsce. Autor licznych publikacji i wykładów.

Peter Orum (USA i Dania) - Światowej sławy specjalista, od 1969 r. prowadzi i ciągle rozwija, szkółkę Midwest Groundcovers w stanie Illinois. Obecnie obejmuje ponad 400 ha powierzchni upraw pojemnikowych (30 mln roślin rocznie). Właściciel kilku innych firm ogrodniczych w USA i Danii. Uczestniczy w wielu programach badawczych. Był prezesem dwóch największych stowarzyszeń szkółkarskich w USA oraz prezesem IPPS*. W 2001 otrzymał tytuł szkółkarza roku w USA.

Hans Pijpers (Holandia) - Doradca, jeden z członków zespołu pracującego w firmie Cultus Agro Advies, współpracownik Diranda van Wijka.  

dr Henk van Reuler (Holandia) - Pracuje w PPO****. W Holandii jest uznawany za najlepszego specjalistę od nawożenia w szkółkach. Kontynuator prac Theo Aendekerka.

Dirand van Wijk (Holandia) - Doradca szkółkarski od 1985 r., obecnie dyrektor w Cultus Advies BV w Lottum (www.cultus.nl) specjalizującej się w szkółkarstwie i świadczącej usługi w różnych rejonach Holandii.

 

*IPPS – International Plant Propagators Society - międzynarodowa organizacjia, która zrzesza specjalistów zajmujących się rozmnażaniem roślin.

**HTA – Horticultural Trades Association - brytyjskie stowarzyszenie o ponadstuletnich tradycjach, działające na rzecz rozwoju branży ogrodniczej. Zrzesza 80% producentów roślin ozdobnych z Wielkiej Brytanii.

***ENA – European Nursery Stock Association - Europejskie Stowarzyszenie Szkółkarzy.

****PPO – (Praktijkonderzoek Plant & Omgeving B.V. ) oddział Uniwersytetu Wageningen w Lisse zajmujący się badaniami wdrażanymi do praktyki. Powstał z przekształcenia Szkółkarskiej Stacji Doświadczalnej (Boomteeltpraktijkonderzoek) w Boskoop.