Nasza oferta

XXIV Krajowe Dni Ziemniaka

„Ziemniak dziś i jutro” – pod takim hasłem będą przebiegać tegoroczne Krajowe Dni Ziemniaka organizowane przez Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie oraz firmy partnerskie w miejscowości Kalinowa (gmina Błaszki). Impreza potrwa dwa dni, od soboty 26.08 do niedzieli 27.08.2017.

Organizatorzy przygotowali liczne wystawy, w tym maszyn i środków produkcji ziemniaka oraz bogaty program merytoryczny i rozrywkowy.
W ramach seminarium szkoleniowo-dyskusyjnego poruszone zostaną tematy dotyczące nowoczesnych technologii uprawy, chorób ziemniaka i sposobów ochrony przed szkodnikami, racjonalnego nawożenia, poprawy konkurencyjności i wiele innych.

Odbędzie się również pokaz polowy pracy maszyn do sadzenia, pielęgnacji i zbioru ziemniaka z wykorzystaniem najnowocześniejszych zdobyczy technologicznych: systemów naprowadzania GPS, czy dronów skanujących pola.

Podczas XXIV Krajowych Dni Ziemniaka prezentowane zostaną nowe odmiany ziemniaka, a cała kolekcja udostępniona do zwiedzania liczy ponad 100 odmian. Choć „królem” targów będzie ziemniak, to dodatkowo będzie można również zobaczyć kolekcję cebuli, liczącą ponad 30 odmian, w której analizowane jest zastosowanie różnych systemów nawadniania i ich wpływ na plon i jego jakość.

Nie zabraknie również atrakcji kulinarnych z ziemniakiem w roli głównej, odbędzie się bowiem pokaz przygotowania zdrowych i smacznych potraw z ziemniaka oraz liczne konkursy. Uczestnicy targów będą mogli posmakować i ocenić walory „sieradzkiej pyrki”.
Pierwszy dzień targów zakończy się bardzo uroczyście - występem artystów Filharmonii Łódzkiej oraz Teatru Wielkiego w Łodzi, którzy w ramach Wędrownego Festiwalu p.n. „Kolory Polski” wystawią plenerową wersję opery „Straszny Dwór”.

Zapraszamy do odwiedzenia Krajowych Dni Ziemniaka oraz do spotkania z przedstawicielami naszej firmy. Będziemy do Państwa dyspozycji na naszym stoisku informacyjnym w namiocie firmy Bejo Polska.

Do zobaczenia!

Wiecej informacji: www.krajowedniziemniaka.pl