Najlepsze
Systemy
Nawadniania

Komputer sterujący Inta Evo

Nowy, lepszy wymiar sterowania.

Komputer sterujący INTA EVO z oprogramowaniem SysInta to rozwiązanie nowoczesne, funkcjonalne, wytrzymałe i estetyczne, ale również ekonomiczne. Bogaty wachlarz opcji technicznych i konfiguracyjnych pozwala na pełne dostosowanie urządzeń wykonawczych do potrzeb konkretnego obiektu i uprawy oraz możliwości finansowych inwestora.

EVO pozwala optymalnie zarządzać procesami nawadniania, fertygacji, sterowania klimatem z uwzględnieniem parametrów środowiskowych i innych urządzeń, a nad całością czuwa serwer i aplikacja SysInta, zapewniająca łączność i kontrolę nad  procesem zarządzania z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki SysInta i wykorzystaniu Internetu można sterować uprawą za pomocą tabletu, telefonu komórkowego lub komputera.

Sterowanie na medal!

System sterowania EVO wraz z oprogramowaniem SysInta został nagrodzony Złotym Medalem MTP na targach Gardenia 2019.

 

Jeden komputer, wiele procesów – zintegrowane sterowanie.

Inta Evo to komputer sterujący do „zadań specjalnych”, umożliwiający kompleksowe zarządzanie uprawą nie tylko w zakresie nawadniania i fertygacji, ale również w zakresie sterowania klimatem. Rozwiązania dostępne na rynku do tej pory, w podobnym przedziale cenowym, wymagały zastosowania kilku różnych urządzeń specjalistycznych, połączonych ze sobą w system i sterowanych odpowiednim oprogramowaniem, zazwyczaj ze specjalnie stworzonego stanowiska komputerowego PC. W Inta Evo stanowisko PC w szklarni nie jest już potrzebne, mamy do dyspozycji pełen zakres funkcji zarówno dla fertygacji jak 

i sterowania klimatem, które dzięki serwerowi Sysinta są dostępne i mogą być modyfikowane w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, przy wykorzystaniu Internetu
i urządzeń mobilnych lub komputera przenośnego, który nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. 

Inta Evo z SysInta – innowacyjnie i ekonomicznie. 

Inta Evo z Sysinta daje pełną możliwość sterowania nawadnianiem, fertygacją i klimatem w połączeniu zarówno z CDN – najbardziej zaawansowanym mieszalnikiem nawozowym w ofercie firmy Inta, jak i z najprostszym w rodzinie – mieszalnikiem ALLMIX, dzięki temu to kompleksowe narzędzie stało się teraz dostępne dla posiadaczy prostszych i tańszych systemów. Kolejnym udogodnieniem jest fakt, że serwer z oprogramowaniem Sysinta, stworzony specjalnie do pracy w trudnych warunkach, instalowany w pomieszczeniu technicznym w sąsiedztwie komputera, daje nieograniczony dostęp do systemu z dowolnego miejsca na ziemi, za pomocą urządzeń, 

z których korzystamy na co dzień, w postaci smartphone’a, tabletu, notebooka z dostępem do Internetu, co eliminuje konieczność tworzenia specjalnego stanowiska komputerowego, ze specjalistycznym oprogramowaniem, które zazwyczaj musiało znajdować się w szklani.
Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że zakup serwera SysInta jest wydatkiem jednorazowym, umożliwiającym użytkownikowi stały dostęp do najnowszej wersji oprogramowania bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat.

Inta Evo z SysInta – rozwiązanie dostosowane do potrzeb.

Konstruując komputer Evo firma Inta koncentrowała swoje działania na maksymalnym dostosowaniu tworzonych urządzeń do potrzeb producentów – ogrodników. Mamy tu więc możliwość takiego skonfigurowania urządzenia, aby uzyskiwać w najkrótszym czasie dokładnie te informacje, których potrzebujemy. SysInta daje pełen podgląd na warunki panujące w szklarni oraz na procesy w trakcie realizacji, jednocześnie daje możliwość modyfikacji wszelkich ustawień i programowania parametrów pracy mieszalnika, czy warunków klimatycznych. Komputer oraz oprogramowanie dostępne są w języku polskim oraz w kilkunastu innych wersjach językowych.

Evo z Sysinta to także niezawodne alarmy wysyłane droga emailową. W każdym emailu zawarta jest dokładna informacja o parametrze, którego alarm dotyczy, uwzględniająca jego odczyt, jak i wartość zadaną w danym momencie oraz informację, którego bloku/sektora ten alarm dotyczy. Dodatkowo mamy też alarm braku zasilania elektrycznego, aby inwestor wiedział o przerwach w dostawie energii elektrycznej, z informacją czy w danym momencie przerwany został jakiś cykl nawadniania. Użytkownik może tworzyć własne automatyczne raporty, w których samodzielnie zdefiniuje interesujące go elementy, wybierając z listy wszystkich rejestrowanych parametrów, raporty te będzie otrzymywać codziennie o stałej, wybranej porze.

Jak wspomniano już wyżej komputer sterujący Evo wraz z oprogramowaniem Sysinta może pracować zarówno z mieszalnikiem CDN, jak i Allmix, bardziej szczegółowy opis dostępnych funkcji znajduje się w załączonych kartach informacyjnych mieszalników. Evo jest przystosowany do współpracy z różnymi urządzeniami kontrolno-pomiarowymi. W uprawach hydroponicznych często bazuje się na precyzyjnych tacach przelewowych, które podłączone do Evo określają nie tylko jak często nawadniać,  ale dostosowują również dawkę wody dostarczonej roślinom w każdym kolejnym nawadnianiu. W uprawach glebowych stosuje się sondy wilgotności gleby, które pozwalają przerwać nawadnianie we odpowiednim momencie. Sondy te dostępne są w długościach 30, 60 i 90cm, i posiadają czujniki (3, 6 lub 9) rozmieszczone na całej długości sondy w odległości co 10cm.

Inta Evo z SysInta – intuicyjny i prosty w obsłudze.

Komputer Evo, choć zapewnia możliwość sterowania tak złożonymi procesami, jest czytelny
i prosty w obsłudze, zarówno z poziomu samego komputera, jak i poprzez oprogramowanie SysInta. Interfejs Evo oparty jest na dużym i czytelnym wyświetlaczu, dzięki czemu na jednym ekranie wyświetlany jest cały zestaw potrzebnych parametrów, bez konieczności poszukiwania ich w systemie. Dostęp poprzez SysInta umożliwia analizę gromadzonych danych w formie tabel i wykresów, dodatkowo dane można wyeksportować do plików formatu Excel, pdf, bmp.

Inta Evo z SysInta – system, który cały czas się rozwija.

Oprogramowanie SysInta jest stale rozwijane i ulepszane, inżynierowie Inta na bieżąco wprowadzają nowe funkcje i udogodnienia. W odróżnieniu od produktów konkurencji zakup serwera SysInta jest wydatkiem jednorazowym, a użytkownik uzyskuje stały dostęp do najnowszej wersji oprogramowania oraz nowych funkcjonalności bez konieczności zakupu upgrade’ów oraz wnoszenia opłat licencyjnych.

Inta Evo z SysInta – niezawodny i estetyczny.

Evo to cała elektronika zaprojektowana i stworzona w firmie Inta z myślą o pracy w szczególnych warunkach, jakie panują w uprawach ogrodniczych, w których urządzenia wykonawcze, kontrolne i sterujące narażone są na wysoką wilgotność oraz temperaturę. Dlatego wszystkie urządzenia posiadają niezbędne zabezpieczenia, wykonane są z odpowiednich materiałów, najwyższej jakości, zapewniających wieloletnią bezawaryjną pracę, a zastosowanie nowoczesnego wzornictwa sprawia, że wyróżniają się swoją estetyką.

ZOBACZ

Komputer sterujący Inta Evo
z oprogramowaniem SysInta
back-to-top