Najlepsze
Systemy
Nawadniania

Zraszacze

Zraszacze wynurzalne, służą do nawadniania trawników, wyróżniamy zraszacze statyczne oraz rotacyjne. Zraszacze zamontowane są w gruncie, ich górna powierzchnia umiejscowiona jest na poziomie trawnika. Pod wpływem ciśnienia wody, trzpień zraszacza jest wypychany w górę w celu wykonania nawadniania, a po zakończeniu pracy chowa się ponownie do obudowy. Dzięki swojej konstrukcji zraszacze są niewidoczne dla otoczenia oraz nie przeszkadzają w koszeniu oraz innych pracach pielęgnacyjnych.

Wyróżnia się dwa podstawowe typy zraszaczy:

Zraszacze statyczne – inaczej głowice deszczujące, wymagają dobrania odpowiedniej dyszy spośród dysz statycznych lub rotacyjnych, różniących się zasięgami oraz rodzajem strumienia wodnego. 
Dysze statyczne – rozprowadzają wodę w postaci „płaszcza” wodnego jednocześnie w całym sektorze nawadniania, który może być stały lub regulowany, zasięgi od 1 do 5,5 m. Występują też dysze specjalne o nawadniające obszar w kształcie prostokąta. 
Dysze rotacyjne – rozprowadzają wodę w postaci strużek wody, które obracają się w zadanym sektorze, sektor może być stały lub regulowany, zasięgi w zakresie 3 – 10,5 m.
Zraszacze Rain Bird najczęściej stosowane w nawadnianiu terenów zieleni to seria UniSpray oraz 1800.

Zraszacze rotacyjne – rozprowadzają wodę w postaci strugi, głowica zraszacza po wynurzeniu z obudowy obraca się, a emitowana struga wody przemieszcza się nawadniając powierzchnię w ramach ustawionego sektora (wycinek koła) lub na pełnego koła. 
Zraszacze rotacyjne mają zasięgi do 30 m, stosowane są w nawadniania terenów zieleni (ogrody, parki, zieleń przyuliczna, tereny zieleni wokół firm oraz budynków mieszkalnych, a także do nawadniania obiektów sportowych takich jak: boiska piłkarskie, pola golfowe, korty tenisowe, parkury i ujeżdżalnie dla koni, stoki narciarskie.
Modele najczęściej stosowane w nawadnianiu terenów zieleni to Rain Bird seria 3500 i 5000.

Zobacz

Podstawowe modele zraszaczy Rain Bird:

Rain Bird seria UNI-spray

Rain Bird seria 1800

Rain Bird seria 3500

Rain Bird seria 5000

Dysze zraszające i rotacyjne

Szczegółowe informacje na temat wszystkich modeli zraszaczy Rain Bird znajdziesz w katalogu:

Katalog Rain Bird

ZOBACZ TAKŻE

Woda w ogrodzie

Automatyczne nawadnianie Rain Bird

Anatomia oszczędnego systemu dla obiektu komercyjnego

Anatomia oszczędnego systemu do zastosowań prywatnych

back-to-top