Najlepsze
Systemy
Nawadniania

Nawadnianie upraw polowych

Oferujemy Państwu instalacje do mikronawodnień, z zastosowaniem taśm kroplujących  i zraszaczy drobnokroplistych w systemie stałym i przenośnym, jako alternatywę dla deszczowni szpulowych z grubokroplistymi działkami zraszającymi.

Korzyści:

Główne cechy systemów mikronawodnieniowych, w przeciwieństwie do deszczowni szpulowych, to: niski równoważnik opadu, niskie ciśnienie robocze, krótkie cykle nawodnieniowe oraz wysoka równomierność dystrybucji wody i nawozów. Drobne krople
i niski równoważnik opadu eliminują zjawiska erozji gleby i spływu powierzchniowego. Drobne krople zapobiegają ponadto formowaniu się skorupy na powierzchni gleby, a dzięki możliwości zastosowania kilku cykli nawodnieniowych dziennie możemy osiągnąć optymalną wilgotność w górnej warstwie gleby w fazie kiełkowania. Zrównoważone warunki wodno – powietrzne pomagają uzyskać zdrowe i szybko rosnące rośliny. Systemy mikronawodnieniowe zyskują coraz większą popularność na świecie, ze względu na korzystny wpływ na uprawę, mniejsze zużycie wody oraz niższe koszty inwestycyjne.

W ofercie posiadamy produkty amerykańskiej firmy TORO AG produkującej różnorodne taśmy kroplujące oraz izraelskiej firmy NAANDANJAIN – producenta różnych modeli zraszaczy do wszechstronnych zastosowań. Produkty naszych partnerów znane są i z powodzeniem stosowane na wszystkich kontynentach.

back-to-top