Najlepsze
Systemy
Nawadniania

Nawadnianie upraw polowych

Nowoczesne i efektywne nawadnianie upraw polowych z zastosowaniem taśm kroplujących i zraszaczy drobnokroplistych nosi nazwę mikronawadniania. Instalacje do mikronawodnień z wykorzystaniem zraszaczy drobnokroplistych mogą działać w systemie stałym i przenośnym. Stanowią one doskonałą alternatywę dla deszczowni szpulowych z dużymi działkami zraszającymi.

Korzyści z zastosowania mikronawodnień

Główne cechy omawianych systemów, w przeciwieństwie do deszczowni szpulowych, to: niski równoważnik opadu, niskie ciśnienie robocze, krótkie cykle nawodnieniowe oraz wysoka równomierność dystrybucji wody i nawozów. Drobne krople i niski równoważnik opadu eliminują zjawiska erozji gleby i spływu powierzchniowego. Ponadto zapobiegają one również formowaniu się skorupy na powierzchni gleby. Dodatkowo, dzięki możliwości zastosowania kilku cykli nawodnieniowych dziennie, możemy osiągnąć optymalną wilgotność w górnej warstwie gleby w fazie kiełkowania. Zrównoważone warunki wodno – powietrzne wpływają korzystnie na zdrowie roślin oraz szybkość ich wzrostu. Systemy mikronawodnieniowe zapewniają mniejsze zużycie wody oraz wymagają niższych kosztów inwestycyjnych.

Jakie produkty do nawadniania upraw polowych można znaleźć w naszym asortymencie?

W ofercie posiadamy produkty amerykańskiej firmy TORO AG produkującej różnorodne taśmy kroplujące oraz izraelskiej firmy NAANDANJAIN – producenta różnych modeli zraszaczy do wszechstronnych zastosowań. Produkty naszych partnerów znane są i z powodzeniem stosowane na wszystkich kontynentach.

Taśmy kroplujące i cienkościenne linie kroplujące – precyzyjne i efektywne systemy nawadniania kropelkowego do upraw rzędowych, zarówno polowych, jak i pod osłonami. Na bazie taśm i cienkościennych linii kroplujących tworzy się systemy nawadniania truskawek, ogórka, papryki oraz pomidora.

Zraszacze polowe stosuje się do nawadniania polowych upraw warzyw, szkółek ozdobnych i leśnych oraz w sadach do ochrony antyprzymrozkowej. Zraszacze mogą być wykonane z różnych materiałów, np. mosiądz lub plastik, występują w wersjach pełnoobrotowych oraz sektorowych, mają zasięgi od kilku do kilkudziesięciu metrów.

Zraszacze polowe, a w szczególności zraszacz ND5035 stanowi także element składowy deszczowni przenośnej Irrifrance. Jest to system zraszający – jeden ciąg, zbudowany z wykorzystaniem metalowych łączeń zatrzaskowych, umożliwiający szybkie i sprawne przenoszenie deszczowni na kolejne stanowiska pracy.