MAGAZYNIER / DORADCA KLIENTA

Najlepsze
Systemy
Nawadniania

MAGAZYNIER / DORADCA KLIENTA

Szukasz pracy? To świetnie, zapraszamy do nas!

Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko MAGAZYNIER / DORADCA KLIENTA, która swoją osobowością i umiejętnościami uzupełni nasz zespół.

Oferujemy:
– stabilne zatrudnienie na umowę o pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem, 
– możliwość rozwoju poprzez udział w szkoleniach w kraju i u partnerów zagranicznych, 
– możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego, 
– dofinansowanie do aktywności sportowej, 
– dofinansowanie do samodzielnie podjętych kursów podnoszących kwalifikacje, 
– jeśli kandydat nie posiada – możliwość zdobycia uprawnień do obsługi wózka widłowego.

 Wymagania:
– wykształcenie o charakterze technicznym, 
– prawo jazdy kat. B, 
– dobra organizacja pracy, 
– dokładność, sumienność, komunikatywność, 
– znajomość podstawowych procesów magazynowych, 
sprawna obsługa komputera oraz pakietu MS Office,
– umiejętność pracy pod presją czasu, 
– otwartość na nowe zadania oraz chęć zdobywania nowych umiejętności.

 Mile widziane: 
– znajomość języka angielskiego (ze względu na kontakty z zagranicznymi partnerami handlowymi oraz możliwość udziału w szkoleniach), 
doświadczenie na stanowisku o podobnym charakterze pracy lub/i w instalacjach wodnych, 
– zdolności manualne, 
– uprawnienia do obsługi wózka widłowego.  

Charakterystyka stanowiska – zakres obowiązków: 
– bieżąca obsługa klientów, doradztwo, wydawanie towarów z magazynu, 
– przyjmowanie dostaw, rozmieszczanie towarów w magazynie, kontrola ilościowa i jakościowa, 
– przygotowywanie i realizacja zamówień, dbanie o utrzymanie odpowiednich stanów magazynowych, 
– kompletacja zleceń, przygotowanie towaru do wysyłki i wydania, 
– współpraca z zespołem instalatorów – wydawanie towarów, rozliczanie zwrotów, 
– prowadzenie i kontrola dokumentacji magazynowej, dbanie o zgodność stanów magazynowych z prowadzoną dokumentacją, 
– zapewnienie efektywnego funkcjonowania logistyki w magazynie.

Zainteresowany? Nie wahaj się, zadzwoń, napisz, umów się na spotkanie.

Zielone ściany, określane również mianem wertykalnych ogrodów, to ekspozycje roślinne, które umieszczone są na powierzchniach pionowych. Istnieją różne technologie zielonej ściany, niektóre mają zastosowanie wyłącznie we wnętrzach, inne mogą być z powodzeniem stosowane na ścianach zewnętrznych budynków i budowli. Zielone ściany stanowią przede wszystkim niezwykle efektowny element dekoracyjny stworzony z żywych roślin, ale mają również wiele praktycznych zalet. Wykorzystanie powierzchni pionowych pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń w pomieszczeniach jednocześnie poprawiając jakość powierza. Zielona ściana wpływa także na warunki termiczne i akustyczne.  Przyjrzyjmy się zatem bliżej, czym tak naprawdę jest zielona ściana oraz jak o nią dbać, aby utrzymana  w doskonałym stanie jak najdłużej cieszyła nasze oko.

Czym jest ogród wertykalny?

Ogród wertykalny, czyli inaczej zielona ściana to specjalna konstrukcja, na której rosną rośliny, umieszczona na pionowej powierzchni, wyposażona jest w automatyczny system nawadniania i fertygacji oraz system doświetlania. Zielona ściana ADVISER przeznaczona jest do wnętrz, znajdzie zastosowanie w biurach, przestrzeniach publicznych, ale również w domach. Dzięki zielonej ścianie zyskujemy wspaniały efekt wizualny we wnętrzu, poprawiając jednocześnie jakość powietrza oraz tworząc szczególny mikroklimat, sprzyjający zdrowiu i dobremu samopoczuciu przebywających w nim ludzi. Zielona ściana może być też  samodzielną, wolnostojącą konstrukcją, która doskonale sprawdzi się jako element podziału przestrzeni, który tłumiąc hałas, przyczyni się do poprawy warunków akustycznych.  

Jakie rośliny nadają się na zieloną ścianę?

Zielona ściana może mieć różne rozmiary i kształty, może być skomponowana z różnych gatunków roślin, co daje duże możliwości aranżacyjne. Punktem wyjścia jest  zatem efekt wizualny jaki chcemy osiągnąć oraz warunki techniczne panujące w danym pomieszczeniu.  Warto sięgać po rośliny stosunkowo łatwe w uprawie i niewymagające, odporne na szkodniki i dobrze radzące sobie z trudnymi warunkami środowiskowymi i ograniczoną przestrzenią. Powinny to być również rośliny o zbliżonej do siebie dynamice wzrostu, w przeciwnym razie gatunki szybko rosnące zdominują i zagłuszą te rosnące wolnej. Do gatunków, które szczególnie dobrze czują się na zielonych ścianach należą np.  Epipremnum aureum, Philodendron scandens, Chlorophytum comosum, czyli popularna zielistka. Dobrze radzą sobie się również skrzydłokwiaty, fikusy, Maranta, niektóre gatunki paproci. Prawdziwą perełką na naszych ścianach jest natomiast Monstera deliciosa, która potrafi rozrosnąć się do sporych rozmiarów, tworząc spektakularny, trójwymiarowy efekt. Należy jednak pamiętać, że jest to roślina silnie dominująca oraz ze względu na swoje rozmiary wymaga więcej przestrzeni.

Jak dbać o ogród wertykalny?

Pielęgnacja ogrodu wertykalnego nie jest pracochłonna, ale wymaga uwagi i systematyczności. Kluczowe jest właściwe dobranie częstotliwości i czasu nawadniania oraz odpowiednie parametry i czas doświetlania, które jest niezbędne, aby zapewnić roślinom optymalne warunki rozwoju. Należy też czuwać nad tym, czy wszystkie urządzenia wykonawcze funkcjonują poprawnie oraz czy zapewniona jest odpowiednia ilość koncentratu nawozowego. Rośliny wymagają regularnego przycinania i usuwania zaschniętych lub zmienionych chorobowo pędów i liści.. Ważne jest  regularne monitorowanie obecności szkodników i chorób, co umożliwi szybką  reakcję  i zapobieganie ich rozprzestrzenianiu.

Jakie systemy nawadniania stosowane są w zielonych ścianach?

Zielone ściany nawadniania się przede wszystkim kroplowo. Są one wyposażone są w automatyczne systemy nawadniania i fertygacji. Brak podłoża oznacza, że wszystkie składniki odżywcze niezbędne roślinom do prawidłowego rozwoju podawane są w formie płynnej podczas nawadniania. Proces ten nazwa się fertygacją. Nawadnianie odbywa się poprzez odpowiednio rozmieszczoną linię kroplującą, stanowiącą element całej konstrukcji, zapewniającą równomierne rozprowadzenie pożywki po całej powierzchni ściany. Za podanie odpowiedniej ilości nawozów odpowiada dozownik, a całością pracy systemu zarządza sterownik czasowy. System nawadniania powinien był regularnie konserwowany i kontrolowany, aby zapewnić jego niezwodną i efektywna pracę.

Polub nas na: